Regulamin i harmonogram

REGULAMIN

udziału w projekcie


PISKLAKI W REFLEKTORACH

2020


w ramach programu edukacja kulturalna finansowanego ze środków

Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego



1.

Edukacyjno- teatralny projekt PISKLAKI W REFLEKTORACH jest przeznaczony dla nauczycieli przedszkolnych , wczesnoszkolnych i instruktorów teatralnych rozpoczynających przygodę z tworzeniem teatru dziecięcego lub mających na uwadze pracę z dzieckiem poprzez działania teatralne.

Cel: podnoszenie kompetencji w pracy teatralnej z dzieckiem.

2.

Do projektu mogą przystąpić zainteresowane osoby w szczególności z Jaworzna i miejscowości z jego okolic. Zakres bez ograniczeń.

3.

Udział w projekcie jest bezpłatny. Możliwość znalezienia się na liście uczestników aktywnych gwarantuje kolejność zgłoszeń nie przekraczająca max. liczby 20. 

Chętni zgłaszają się za pośrednictwem maila :info@teatrsztukwjaworznie.pl

z tytułem: Pisklaki w reflektorach . Należy zamieścić swoje imię i nazwisko oraz numer telefonu do kontaktu lub sam mail.

Zgłoszenia można dokonać telefonicznie na nr: 326162879

Termin zgłoszeń rozpoczyna się 15 sierpnia 2020, a trwa do 7 września.

4.

Rodzaje udziału w projekcie.

  • aktywny warsztatowicz(zgłoszeni biorą czynny udział w organizowanych trzech spotkaniach warsztatowych.)

  • aktywny twórca (zgłoszeni biorą czynny udział w organizowanych trzech spotkaniach warsztatowych oraz biorą udział w przygotowaniach swojej grupy do spektaklu , korzystając z bezpośredniej możliwości pracy ze specjalistą)

  • widz, obserwator- widz oglądający finał i w ramach tego trzy przygotowane spektakle w projekcie.

5.

Zachęcamy do udziału jako aktywny twórca, bo jest to szczególna możliwość podnoszenia kompetencji oraz obserwacji rozwoju własnych umiejętności pracy teatralnej z dzieckiem.

Osoba zgłaszająca się jako „aktywny twórca” oprócz udziału w warsztatach:

-deklaruje chęć realizacji spektaklu z własną grupą dzieci ( w swojej szkole, przedszkolu, domu kultury, świetlicy et.c)

-przygotowuje lub wybiera scenariusz spośród dostępnych w Teatrze Sztuk.

-opisuje ogólny pomysł na spektakl i przesyła go drogą mailową na adres: info@teatrsztukwjaworznie.pl. Pomysły zostaną poddane weryfikacji i trzy zwycięskie grupy otrzymają SPECJALE WSPARCIE!

  • Koszty przygotowania scenografii pokryje Teatr Sztuk ze środków przeznaczonych na ten cel w projekcie . Dot. kostiumów i dekoracji.

  • Otrzyma trzy osobiste konsultacje z zaproszonym do projektu specjalistą. Pomoże on uporządkować koncepcję spektaklu, podejrzy i udzieli podpowiedzi w trakcie przygotowań, podczas próby generalnej udzieli przydatnych wskazówek.

  • Koszty dojazdu grupy dzieci wraz ze scenografią na finał projektu pokryje Teatr Sztuk ze środków przeznaczonych na ten cel w projekcie.

  • Pomoc pracowników Teatru w przygotowaniu do występu na scenie Teatru Sztuk (oświetleniowiec, akustyk, technika sceniczna)

  • Przygotowujący grupy teatralne oraz otrzymają nagrody specjalne podczas finału projektu .

6.

Zarówno „aktywny warsztatowicz”, jak i „aktywny twórca” bierze udział we wszystkich trzech spotkaniach warsztatowych odbywających się na scenie Teatru Sztuk w Jaworznie na przestrzeni od września do połowy listopada. Dokładne terminy będą określone do 31 sierpnia 2020.

7.

Efekty:

  • wszyscy uczestnicy otrzymają certyfikaty podniesienia kompetencji zawodowych w obszarze pracy rozwojowej z dzieckiem poprzez techniki teatralne.

  • Otrzymają zeszyt dobrych praktyk do zastosowania w swoim środowisku pracy z dziećmi

  • dokumentacja warsztatów będzie prezentowana na funpagu – stronie poświęconej projektowi pt: pisklakiwreflektorach

  • dobre praktyki będą także dostępne online na blogu związanym z projektem

8.

Uczestnicy projektu zgłaszając się wyrażają zgodę na fotografowanie w ramach uczestnictwa w projekcie , wyłącznie do celów dokumentacji projektu.

9.


W sytuacji ewentualnego nawrotu szczególnych wymogów sanitarnych i konieczności pozostania w domach jest przewidziana wersja PISKLAKI W REFEKTORACH-on line.

Mamy już doświadczenia w twórczej pracy teatralnej z dziećmi poprzez pracę zdalną i chętnie się podzielimy dobrymi praktykami.

Na razie jednak promujemy i zapraszamy do pracy bezpośredniej!


ogólny HARMONOGRAM


-czerwiec- sierpień 

prace organizacyjne

-wrzesień-listopad

trzy spotkania warsztatowe, oraz bezpośrednie konsultacje u grup przygotowujących przedstawienia.

-listopad

uroczysty finał projektu 

Komentarze

Popularne posty z tego bloga